Parisienne dress terry - mustard

Art.nr 28120158-2

399 kr
755 kr

ORDINARIE PRIS 755 SEK Parisienne dress terry är en klänning i mjuk frottéjersey. Det är stickat på ett speciellt sätt där de små maskorna på rätsidan gör att tyget blir extra mjukt. Den har tunna, reglerbara axelband. Klänningen är något tajt över bysten och har ett knytband man kan reglera urringningen med. Under bysten släpper tyget och klänningen får en lös passform nertill. Kjoldelen avslutas med en volang. En älva är broderad på vänster sida fram. Modellen på första bilden är 168 cm lång och bär storlek S.

I lager

  • Leverans 2-4 dagar
  • Frakt 49 kr
  • Personlig kundservice

#houseoflola

Hashtagga dina bilder med #houseoflola och följ oss på instagram för att hålla dig uppdaterad.

We care

Manufactured in Europe
Design by women for women
Personal customerservice
Highquality fabrics

OM OSS

Välkommen till House of Lola – där stil möter komfort

Vi skapar kläder för helt  vanliga unika kvinnor – kvinnor som vill känna sig bekväma, snygga och fria att vara sig själva. Våra plagg är designade för att följa kroppen, inte begränsa den, med mjuka material och en passform som omfamnar dina kurvor.

Tillverkningen sker med omsorg hos noggrant utvalda producenter som vi har långvariga och hållbara relationer med. Resultatet? Plagg som funkar lika bra till en glittrig kväll som till jobbmötet – eller bara en mysig dag hemma.

Vår ambition är att ge dig garderobshjältar. Tidlösa modeller som du älskar, bär ofta och håller länge. Plagg att trivas i, att leva i.

Välkommen in i vår värld!

OM OSS

Vår klädfilosofi Storyn om oss Om våra plagg