Bästaste och skönaste vuxen leggingsen i mörk grå kaki färg. Hellånga ben med liten muddkant i foten. Längst ner, precis ovanför mudden har vi broderat vår lilla älva i samma färg som tyget.
Vår jerseykvalitet innehåller 8% elastan och det ger en suverän passform och en mjuk känsla av att nästan inte ha nåt på sig - oops hur skulle det se ut! :)
Mörkgrått är en väldigt användbar färg och på våren är de ett bra alternativ till svart. Fina att ha under Puredress dark grey eller Puredress light pink. Men även under svart Make a wish skirt och med Eveningblouse folklore pink till. Today leggings finns också i svart och ljus rosa. Leggings i mörkgrått finns även i barnstorlekar.
Om plagget inte finns i din storlek är det slut och kommer inte in igen. För mer information kontakta info@houseoflola.se